Yeni Hazine Maliye Bakanı Belli Oldu

 

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Cumhurbaşkanı Kararı ile belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre yeni bakan Lütfi Elvan  oldu.

İstifa Üzerine Görev Değişikliği

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak’ın yerine atanan yeni isim belirlendi. Resmi Gazete ‘de açıklanan karar göre yeni bakan Lütfi Elvan oldu. Sağlık sorunları sebebiyle görevden ayrıldığını açıklayan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası kabul edilmişti. Bunu üzerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan yeni görevine atandı.  Yapılan atamayla alakalı kararda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ıncı maddeleri kapsamında atamanın gerçekleştirildiği belirtildi. Elvan, 2013 senesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yapmıştı ve iki sene ardından görevini devretti.

Lütfi Elvan Kimdir?

65. Hükümette Kalkınma Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan geçmişinde Antalya ve Mersin’de milletvekili (25. ve 26. dönemler) görevi yer alıyor. En son ekonomi işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olan iki çocuk babası yeni bakan, yabancı dil biliyor.