Vedat Muriqi’den Bonservis

Vedat Muriqi’nin Bonservis Bedeli Açıklandı

Fenerbahçe, Vedat Muriqi’in tam 17.5 milyon euro bedelle İtalyan kulübü Lazio’ya transfer olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada sağlık kontrollerinin tamamlanması sonrasında profesyonel Kosova asıllı profesyonel futbolcu Vedat Muric’in İtalyan Kulübü Lazio’ya, transfer olduğu açıklandı. Kulüp sözleşmesinde yer alan 17,5 milyon avro net bedelle fesih edildiğini borsaya bildirdi.

Yapılan açıklamada transfer bedeli dışında, sportif sonuçlarına bağlı olarak ekstra 2,5 milyon avro bonus bedeli ödeneceği de açıkladı. Bununla beraber, Muric’in ileride başka bir kulübe transfer olması durumunda Lazio kulübü Fenerbahçe’ye yüzde 5 bonus bedeli ödeyeceği kaydedildi.

Kulübün internet adresinde yer alan veda mesajında Vedat Muric’in İtalya’nın Lazio takımına transfer olduğu ve başarı mesajları gösterildi. Kulüp yıldız oyuncuya oynadığı dönemde verdiği katkı ve gösterdiği mücadele için teşekkür ederken kendisine de başarıla diledi. Geçtiğimiz sezon süper ligde gösterdiği performansla adından söz ettirmeyi başaran Muriqi pek çok kulübün radarında yer alıyor. Bu transfer savaşında en çok isteyen taraf Lazio kazanan taraf oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir