Uyurken Ağzınızdan Salya Akıyorsa İhmal Etmeyin

Uyurken ağzınızdan salya akıyorsa ihmal etmeyin. Pek çok kişinin yaşadığı bu problem, aslında büyük rahatsızlıkların habercisi olabilir. Prof. Dr. Vedat Göral, konuya dair önemli açıklamalarda bulundu.

Soruna Kayıtsız Kalmayın

Uyurken ağzınızdan salya akıyorsa ihmal etmeyin. Gece uykusunda ağızdan salya akması, hemen hemen herkesin hayatında en az bir kez başına gelmiş bir durumdur. Ancak bireyler bu duruma karşı son derece kayıtsız kalmaktadır.

Prof. Dr. Vedat Göral, gece uykusu esnasında ağızdan salya akmasına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen bir açıklamada bulundu. Bu sorunun altından yatan pek çok etmenin olduğunu söyleyen Göral, bazı etmenlerin ciddi sağlık problemlerin belirtisi olabileceğini de iletti.

Ciddi Bir Sorun Olabilir

Bu sorunu yaşana kişilerin yanlış uyku pozisyonu, ağızdan nefes alma, diş problemi, sinir sistemi bozukluğu, kafa travması, sinüs yollarında tıkanıklık, ilaç yan etkisi ve bunun gibi sorunların göstergesi olabileceğini iletti.

Bahsi geçen rahatsızlıkların ciddi ye alınması gerektiğini de sözlerine ekleyen Göral, ayrıca bu sorunun yemek borusu kanseri habercisi olabileceğini de söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir