Twitter’da Mavi Tik Dönemi Geri Geliyor

Twitter’da mavi tik dönemi geri geliyor. Yaklaşık olarak 4 yıl önce kaldırılan özellik tekrar erişime sunuldu. Peki, bu işlem nasıl gerçekleştirilebilir?

Mavi Tik Geri Geldi

Twitter’da mavi tik dönemi geri geliyor. Bahsi geçen bu durum, bir süredir gündemdeydi ve beklenmekteydi. Bu bağlamda uygulama yaptığı açıklamada mavi tik özelliğini tekrar aktif hale getirdiğini duyurdu.

Twitter, Facebook ve Instagram ile birlikte dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. 2006 yılından beridir hayatımızda yer alan bu uygulama, bireylerin görüşlerini ilettiği ve başka insanlarla etkileşime girebildiği bir platform olarak bilinmekte.

Bilindiği üzere Instagram ve Facebook’ta tanınmış kişilerin hesaplarında, isimlerinin yanında mavi bir tik mevcut. Bu tik, hesabın kişiye ait olduğunun göstergesi. Ancak bu özellik bir süredir Twitter’da yer almıyordu.

Bu Özellik Nasıl Yapılır?

Twitter, 4 yıl önce kaldırdığı Twitter mavi tik özelliğini tekrar kullanıma açtı. Bunun için Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsünden hesap bölümüne gelmelisiniz. Burada başvuru bölümü yer almaktadır. İlgili kimlik bilgilerini ve formu doldurmanız durumunda siz de Twitter hesabına mavi tik ekleyebilirsiniz.

One Reply to “Twitter’da Mavi Tik Dönemi Geri Geliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir