Twitter’a Yeni Bir Özellik

Her geçen gün sosyal medya hesaplarına yeni özellik geliyor. Instagram ve Facebook’un ardından Twitter’a da hikaye ekleme özelliği gelmesi planlanıyor.

Fleets Geliyor

Twitter kullanıcılarının bir süredir beklemekte olduğu özelliğin yakında uygulamaya geçmesi bekleniyor. Bilindiği üzere Instagram ve Facebook sosyal medya uygulamaları bir süredir hikaye paylaşma özelliğine sahip. Paylaşılan hikayelerin uygulama üzerinde kalma süresi ise 24 saat ile sınırlı.

Sosyal medya uygulamalarının hikaye özelliği uzun zamandır Instagram ve Facebook’ta kullanılıyor olmasına rağmen Twitter’da bulunmuyordu. Uygulama ‘Fleets’ isimli yeni hikayeler özelliğini duyurdu. Aslında bu, bir süredir beklenmekte olan bir gelişmeydi.

Kullanıcılar Twitter üzerinden hikaye paylaşmak için Fleet oluşturabilecek. Twitter üzerinden bu sayede metin, fotoğraf veya video paylaşabileceksiniz. Fleets üzerinden Twit paylaşmak için Tweetin altındaki ‘Paylaş’ simgesine tıkladıktan sonra Fleet’de Paylaş özelliğini seçmek yeterli olacak. Elbette yakın zamanda çıkartmalar ve canlı yayın özelliği de kullanılabiliyor olacak.

Twitter’da Fleet aracılığı ile paylaşılan hikayeler, diğer sosyal medya uygulamalarında da olduğu gibi ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görülecek.

Fleet mart ayında Brezilya, İtalya, Güney Kore’de denenmeye başlamıştı.Fleet’in özellikleri instagramdaki gibi olacak ve takip ettiğiniz şahsın fleet’ine direkt mesaj olarak yanıt verebileceksiniz. Retweet yapıp paylaşamayacaksınız.Fleet aracılığıyla fotoğraf,video,metin paylaşılabileceği gibi canlı yayın da yapılabilmesi bekleniyor.