Tatlı Tüketimi Sertleşme Problemine Neden Oluyor

Uzmanlar aşırı tatlı tüketimi nedeniyle insanların şeker hastalığının neden olduğu cinsel sağlık sorunlarıyla karşılaşacağını aktardı.

Şeker hastalığının sertleşme bozukluğuna neden olduğunu açıkladı. Şeker hastalığının cinsel bölgeye kan taşıyan damarlarını etkilediğini belirten uzmanlar sertleşme sorununun tetiklendiğini bildirdi. Diyabeti olan erkeklerin yarısı sertleşme sorunuyla karşılaşabiliyor. Diyabetli erkeklerde sertleşme problemi diğer insanlara göre üç kat fazla. Şeker hastalığı tanısı konulduktan sonra bile hastalar bu sorunları sürekli olarak yaşayabiliyor. Şeker hastalığı, testosteron hormonunun da düşmesine neden oluyor. Şekere tüketimine bağlı olarak insanlar orgazm hissinde azalma ve haz alamama sorunları da görülüyor.

Kalp Rahatsızlığına Neden Oluyor

Aşırı tatlı tüketimi nedeniyle kalp rahatsızlıklarının ortaya çıkabileceğini aktaran uzmanlar özellikle cinsel bölgede yüksek şekerin yarattığı tahribatın daha fazla olduğunu bildirdi. Şeker hastası olup, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde kalp hastalıkları da iki kat artıyor. Yaşam tarzı değişimleri ile diyabetin görülme oranını azalttığını belirten uzmanlar sağlıklı beslenmenin en kadar önemli olduğunu vurguladı. Özellikle bayramlarda şeker tüketiminin yerinde yapılması gerektiğinin altı çizildi.

One Reply to “Tatlı Tüketimi Sertleşme Problemine Neden Oluyor”

  1. Şeker maalesef her anlamda sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu insanlar tarafından önemsenmiyor. Ciddi rahatsızlıkların öncüsü olmamak için şekeri bırakmamız veyahut olabildiğince azaltmamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir