Şirketler Revizyon İçin Bankalara Gidiyor

Şirketler Revizyon İçin Bankalara Gidiyor

Pandemi nedeniyle varlık satışları askıya alınmıştı. Yakında zaman şirketler yeniden yapılandırma anlaşmalarında revizyon için bankalarla yeniden masaya oturdu.

Şirketlerin bazıları kredi yeniden yapılandırma sistemi varlık satışlarında vadeleri uzatmak için tekrar bankalarla görüşme kararı aldı. Yeniden yapılandırma kapsamı içinde bulunan varlık satışları salgın nedeniyle ertelendi. Bu nedenle şirketler daha önceki ödeme planlarında revizyon taleplerinde bulundu. Pandemi döneminde kredi yapılandırmalarının büyük ve küçük şirketler için önemli olduğunu belirten uzmanlar pek çoğunun bankalarla revizyon için tekrar masaya oturulduğunu açıkladı.

Ön Hazırlıklar Başladı

Şirketler büyük yapılandırmalar şu anda tekrar bankalarla masaya oturdu. Yapılandırma taleplerinin bir bölümü de varlık satışları. Firmalar bu dönemde şirketlerini satmak istemiyor. Şirketler tekrar revizyon görüşmelerine faizler daha düşükken başladı. Firmalar bu durumu fırsat bilerek düşük faizle pazarlık masasına oturdu.

Pandemi nedeniyle yapılandırma konusunda hafif sapmalar ortaya çıktı. Yapılandırma kapsamındaki varlık satışları azaldı. Alıcılar bu dönemde piyasadan çekilmeye başladı. Bu yüzden de varlıklar satılamadığı için revizyon talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir