Şirket Açmadan Hayata Geçirilebilecek İş Fikirleri

Şirket açmadan da yapabileceğiniz onlarca iş vardır. Bu işlerden yeteneğinize ve ilginize göre birini seçerek yarım ya da tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Yaptığı işten mutlu olmayan ve yaptığı işler kendisini tatmin etmeyen yüzbinlerce insan vardır. Kendi işini yapıp başarıya ulaşmak istemeyen kimse var mıdır? Birçok kişi ya hayalindeki işi yapmak için gerekli ya sermayeye ya da cesarete sahip değil. İnsanlara para kaybetmek ve hiç yapmadığı bir işi yapmak, kendi işini kurmak büyük bir riskmiş gibi geliyor. Evet, kendi işini kurmak büyük bir risk. Ama bu riski minimum düzeye indirecek birçok yol bulunuyor. Hayallerinizi ertelemeden kendi işinize sahip olmak için yatırmanız gereken sermayeyi en aza indirebilirsiniz. Ayrıca şirket ya da ofis açmadan da kendi işinizi yapmak mümkün. Böylece işinize yavaştan başlayarak kendinizi bu alanda kanıtlayabilirsiniz. İşte kendi işinizi yapabilmek için ofis ya da şirket kurmanıza gerek kalmayacak alternatifler…

  • Network Marketing

Bir hizmeti veya ürünü hedef kitleye tanıtmayı amaçlayan network marketing işini dilerseniz yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak yapmanız mümkündür. Birçok girişimci tarafından tercih edilen bu iş kolu, genç yetenekler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

  • Blogger Olmak

Sosyal medyadan para kazanan hatta bu sayede ünlenen birçok kişi vardır. Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir meslek dalı haline gelen blogger yapmak için bir adım atabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için herhangi bir ofis ya da sermaye gerekmiyor. Sadece yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir hesap açmak yeterli. Bloggerlık yapmak şirket açmadan hayata geçirilebilecek iş fikirlerinden biridir.

  • Tercümanlık

Tercümanlık yapabilmek için çok iyi yabancı diliniz olması gerekmektedir. Ülkemizde en çok İngilizce, Arapça, Fransızca gibi dillerde tercümana ihtiyaç bulunmaktadır. Freealence çalışarak veya bir şirketle görüşerek bu işi yapabilirsiniz.

  • Yazılım

Yazılım işine ilgisi olan kişilerin mutlaka yönlenmesi gereken iş kollarından biri olan yazılım işini yapmak için herhangi bir sermayeniz olması gerekmiyor. Bu işi yapan kişilerin sahip olması gereken bazı özellikler bulunuyor. Gündemi takip etmesi gereken bu kişiler evlerinden çalışarak ta işlerini rahatlıkla yürütebilme imkanına aynı zamanda ofis olmadan çalışma avantajına sahip olabilirler.