Sınavlara Yeni Düzenleme Geldi

Sınavlara yeni düzenleme geldi. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bu durum, geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen açıklandı. Peki, yeni süreç nasıl ilerleyecek?

Salgın Eğitim Sistemini De Etkiledi

Sınavlara yeni düzenleme geldi. Bilindiği üzere bir süredir eğitime ara verilmişti. Ancak sınavların bir kısmı yüz yüze gerçekleştirilmekteydi. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonra ererken, ikinci dönemin sonu ve yeni eğitim-öğretim sürecine dair düzenlemeler şimdiden planlanmaya başlandı.

Covid-19 salgınının en çok etki ettiği alanlardan biri de eğitim sistemi oldu. 2020 yılının Mart ayı itibari ile tüm dünyada koronavirüs salgınının yaşanması durumu, öğrencilerin eğitim hayatından mahrum kalmasına neden oldu.

4.Sınıf Ve Ortaokulları İlgilendiren Gelişme

Hatırlanacağı üzere ülkemizde eğitime ara vermemek adına online eğitimler devam etti. Ancak bazı sınıflar zaman zaman örgün eğitime ve sınava da katılım sağladı. Ancak bugüne kadar 4. Sınıf ve ortaokul öğrencileri bu uygulamada muaftı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya dair önemli bir açıklama yaptı. Buna göre. 4. Sınıf ile ortaokul öğrencileri de yüz yüze sınava tabi tutulacak ve bu şekilde değerlendirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir