Sanatın kuralları ve sosyolojisi

Sanat Sosyolojisinde Beklenen An!

Sanatın kuralları, konu Pierre Bourdieu tarafından kaleme alınmıştır. Sanat sosyolojisi alanında beklenen ve en önemli eser yayında!

19.yüzyılın ortalarından günümüze yazın ve sanat tarihine bir kapı olarak görülüyor. Pierre Bourdieu sanat teorisi ile pek çok kişinin de bu alanda ufkunu açacak. Özgün bir sanat teorisi olmasının yanı sıra sanat ile toplumsal ilişkinin de yapıları arasında bağlantı görevi görecek. Bourdieu’nun ortaya koyduğu gibi sanatın yeni özerkliği bu yapılardan birini oluşturmakta.

Sanatın Kuralları…

Sanatın kuralları neler? Siz bunu bir kuramcıdan dinlemeye hazır mısınız? Yazınsal alanın oluşumu ve yapısı konusunda en iyi şekilde bilgilendirme yapılıyor. Sanatın Kuralları Bourdieu tarafından en iyi şekilde kaleme alınmış olması önemlidir. Son dönemde sanat sosyolojisi açısından büyük bir adım olduğundan ilk akla gelenler arasında elbette kuramcılar geliyor. Farklı bir bakış açısı, farklı bir alan olduğundan sanat ve sosyoloji bu kitapta en iyi şekilde dile getirilmiştir. Siz de inceleyerek, okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Seçim sizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir