Sabiha Gökçen Havalimanında Koronavirüs Testi Tartışması

Koronavirüs mutasyonu sonrası yapılan Londra- İstanbul uçuşundan sonra Londra’dan gelen yolcular İstanbul havalimanında yapılan test fiyatlarına tepki gösterdi.

Son günlerde ortaya çıkan koronavirüs mutasyonu nedeniyle Türkiye ile İngiltere arasında uçuşlara kısıtlama getirilmişti. Kısa süre süren bu kısıtlamanın ardından uçuşlar yeniden başladı. Londra-İstanbul seferlerine yeniden başlanılması sonrası yapılan uygulamalar, yolcuların tepkilerine neden oldu. Londra’dan İstanbul havalimanına gelenler, mutlaka koronavirüs testi yaptırmak zorundalar. Bazı yolcuların test yaptırmaya ve test fiyatlarına tepki göstermesi, 250 TL olan koronavirüs testi ödemesini yapmak istememesi tansiyonların yükselmesine neden oldu. Test için ödeme yapmak istemeyen yolcular ile firma yetkilileri arasında kısa süre süren bir tartışma yaşandı. Tartışmanın bulunduğu yere polisler anında müdahale etti ve tartışma kısa sürede kontrol altına alındı.

Koronavirüs Test Fiyatı 250 TL

İstanbul havalimanında PCR testi yaptırmak isteyen yolcular, yetkililerin belirlemiş olduğu yerde uzun kuyruklar oluşturdu. Bununla birlikte yaklaşık olarak 3,5 saat bekleyen yolcular firma yetkilileri ile yoğun tartışmalar yaşadı. Yolcuların kuyruklarda uzun süre beklemesi, test yaptırmanın zorunlu olmasının yanı sıra test fiyatlarının 250 TL olması yolcuları daha da sinirlendirdi. Kuyrukta uzun süre beklemenin verdiği gerginliği yaşayan yolcular uygulamaya ve uygulamanın ücretli olmasına tepki gösterdi. Olaya havalimanı polisleri müdahale etti. Londra’dan gelen yolcular ile firma yetkilileri arasında çıkan tartışmalar kameralara yansıdı.