‘S-400’ler İncirlik’te’ iddiası!

İbrahim Kalın: Yalan haberler, aslı astarı yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara’da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kalın, ‘S-400’ler İncirlik’te’ iddiasına ilişkin, “Vatandaşlarımız da sadece resmi açıklamalara itibar etsinler.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı  :

”Sayın Cumhurbaşkanımızın Biden’la yapıcı bir görüşmesi oldu. Türk – Amerikan ilişkilerinin olması gereken yerde olması için verilen talimatları yerine getireceğiz. Bölgesel konulardan, Libya olsun Doğu Akdeniz olsun Cumhurbaşkanımızın çizdiği çerçevede dış politika izliyoruz. Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği konularla ilgili verimli bir görüşme oldu, bu mekanizma da bunu daha da derinleştirecek. Bizim yaptığımız bir ödeme var. F35 konusu çözülemiyorsa vakit kaybetme lüksümüz yok, bunu F16’lar yoluyla telafi yoluna gidebiliriz.”

Teknik heyetler gidip gelmeye başladılar. Birinci tercihimiz F35 programı içersinde bulunmaktır.Yönetimin bu konudaki olumlu tavrı not edildi, bu konuda mesafe almayı arzu ediyoruz.Son yıllarda artık biz kendi SİHA’larımızı yapar hale geldik. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. İş birliği imkanının olduğu ortamlarda da işbirliğine devam edeceğiz.  diye devam etti.

One Reply to “‘S-400’ler İncirlik’te’ iddiası!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir