Ortaokullar için 3 Bin Soruluk Kaynaklar Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı  ortaokullar için kaynaklar erişime açıldığını belirten açıklama yaptı. Buna göre 3 bin soruluk kaynaklara 5, 6,7 ve 8’inci sınıflar için siteden ulaşılabiliyor.

Uzaktan Eğitim İçin Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5, 6,7 ve 8’inci sınıflara yönelik uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında çalışma fasikülü erişimine yönelik açıklama yaptı. Çalışma fasiküllerine yönelik öğrenmeyi kolay hale getiren bu yeni kaynaklara http://odsgm.meb.gov.tr/ adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Fasiküllerle beraber kaynak zenginliği açısından desteklerin artması hedefleniyor. Öğrencilerin başarı oranını uzaktan eğitim esnasında artırmaya yönelik çalışma pekiştirici uygulamalarla Kazanım Kavrama Testleri olarak hedefe ulaşılması amaçlanıyor.

  • Liselere Giriş Sınavı (LGS) için örnek sorular
  • Beceri Temelli Testler
  • Tekrar Testleri
  • Çalışma Soruları kaynak linkinden temin edilebiliyor.    

Yoğun İlgi Gördü

MEB tarafından açıklanan fasikül kaynaklarla alakalı destek kitapların yoğun ilgi görmesi dikkatleri çekti. Öğretmenler 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflara yönelik bu kaynaklarla alakalı uzaktan eğitim desteği açısından önemli bir hedef olduğunu vurguladı.

Fasiküller, deneyim kazanmaya yönelik şekilde özel soru türleri şeklinde hazırlanıyor. Ayrıca Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler dersleri ile 8. Sınıf için de T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini içeriyor. Soru türleri arasında eşleştirme, bulmaca gibi etkinlikler de yer aldı. Fasikül sayıları sınıflara göre değişiyor. 5’inci sınıf sekiz fasikül, 6’ncı sınıf dokuz fasikül ve 7’nci sınıf dokuz fasikül gibi detaylar yer alıyor.