Opera ve Tiyatro ne zaman gösterime başlıyor?

Pandemide Opera ve Tiyatro Gösterileri Ne Zaman Başlıyor?

Pandemi sürecinde getirilen kısıtlamalar yavaş yavaş sonlanıyor. Peki, opera ve tiyatro gösterileri ne zaman başlayacak?

Evet, en çok merak edilen opera ve tiyatro gösterileri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre artık kısıtlamalar kalkıyor. 23.06.2020 tarihimde yayınlanan Normalleşme süreci genelgesi kapsamında bazı kısıtlamalar kaldırılarak opera, tiyatro, bale gibi kapalı alanlarda gösterimler başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Açıkladı!

Açık ve kapalı alanlarda yapılacak olan gösterimler ile ilgili kurallar çerçevesinde hareket edilmesi isteniyor. Elbette uyulması gereken Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi kapsamında direkt olarak yapılacak olan gösterimlerin en iyi şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Kurallara uymak koşulu ile tiyatro ve opera gösterimleri başlıyor!

Evet, önemli olan Kültür ve Turizm Bakanlığı açıklaması kapsamında direkt olarak herkesin en iyi şekilde kurallara uyarak katılım sağlaması. Hem katılımcılar hem de tiyatro alanlarında ki yetkililer pandemi için gerekli tedbirlerin alınmasını özenle sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir