Mustafa Sarıgül “Biz 83 Milyonun Partisi Olacağız”

Siyaset alanında yeni bir parti kurma planlayan Mustafa Sarıgül “Biz 83 milyonun partisi olacağız” diyerek ilk sinyalleri verdi.
Türkiye Değişim Hareketi Genişletilmiş Bölge toplantılarının birincisini Kahramanmaraş’ta düzenledi. Partinin lideri olan Mustafa Sarıgül yaptığı açıklamalar ile dikkatleri tamamen üzerine çekti.

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül

Siyasetin etkili isimlerinden olan Mustafa Sarıgül “ Biz 83 milyonun partisi olacağız.” Diyerek kurmuş olduğu partisinin ilk toplantısını Kahramanmaraş ilimizde yaptı. Burada Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül “ Partimiz sağ ve sol ayrımının duvarlarına mahkum olmayacak. Biz ne sağda ne de soldayız. Sağda olan ve solda olan yurttaşlarımıza saygı duyuyoruz. Ama biz milletimizin yanındayız.” sözleri ile konuşmasına başladı. Sarıgül, konuşmasının devamında büyük bir batan sofrası kurmak üzere yola çıktığını ifade etti ve bugün tarihi bir sorumlulukta bu büyük milletin yükünü omuzlayacağını belirtti.

“Bizler kimsesizlerin kimsesi olmak, dertlere çare olmak üzere inşallah Bismillah diyerek yola çıkıyoruz. Bizler elitlerin, seçkinlerin bize tepeden bakıp burun kıvırarak alkışını almak için değil, binlerce yurttaşımızın alın teri ve hakkını vermek için yollardayız. Sağda mısınız, solda mısınız? Biz ne sağda ne de soldayız. Sağ ve solda yer alan vatandaşlarımıza saygı duyuyoruz. Ancak biz milletimizin yanındayız. Soğuk savaş kavramlarının rafa kaldıracağız. Bismillah diyerek yola çıktık. Bu yol ötekileştirme değil, kardeşlik yoludur. Bu yol fakirleşme değil, inşallah zenginleşme yoludur. Huzurlu ve onurlu Türkiye Cumhuriyeti’nin mutluluk yoludur. Türkiye Değişim Hareketi başkasından pay almaya gelmiyor, büyük bir vatan sofrası kurmak üzere Ankara’ya geliyor” diyerek konuşmasına devam etti.

Mustafa Sarıgül salonda yaptığı konuşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. İlerleyen zaman zarfında il başkanları ile yapacakları toplantılar sonrasında partinin isminin açıklanacağını söyleyen Sarıgül “ Birey partisi değil milletin partisi olacağız” dedi. Ankara da Türkiye’nin en demokratik partisini kurmaya hazırlandığını ve zaman tüketmeye değil icraat yapmaya geleceklerini belirtti. Mustafa Sarıgül şu an itibari ile 40’dan daha fazla teşkilatın hazır olduğunu ve 25 ilde görüşmeleri devam ediyor diyerek sözlerini tamamladı.