Milli Takımımızın Katar Maç Trafiği

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde oynanacak maçlar ve gruplar belli oldu. Milli takımımızı oldukça yoğun bir süreç bekliyor. Peki, grubumuzda kimler var, maçlar ne zaman oynanacak?

Dünya Kupası’na Giden Yol

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında milli takımımızın yapacağı maçlara dair detaylar her geçen gün netleşmeye başladı. A Milli Futbol Takımı’mızın ilk hedefi elbette gruplardan güzel bir netice elde ederek çıkmak ve 2022 Dünya Kupası’na katılmak.

Katar’ın ev sahipliği yapacağı turnuvaya bilindiği üzere Türkiye de dahil olmak üzere UEFA üyesi 55 ülkenin milli takımları katılmayı hedefliyor. Bu doğrultuda amaç turnuvaya katılacak 13 takım arasına girebilmek. Yapılan açıklamaya göre 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde maçlar 24-25 Mart 2021’de başlayacak. Bu süreç 14-16 Kasım 2021’de oynanacak müsabakalarla sona erecek. Ayrıca açıklamada Play-off tarihleri de verildi ve buna göre Play-offlar 24-25 ve 28-29 Mart 2022 tarihlerinde oynayacak.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde maçlar iki ayaklı oynanacak. Taraflar birbiri ile iç sahada ve dış sahada birer kere karşılaşacaklar. Gruplarını ilk sırada tamamlayan 10 takım 2022 FIFA Dünya Kupası finallerine doğrudan katılma hakkı elde ederken ikinci sırada tamamlayan 10 takım ise kendi arasında karşılaşmalar yapacak. Yapılacak olan karşılaşmalar 10 takım arasından 2022 FIFA Dünya Kupası finallerine gidecek olan son 3 takımı belirleyecek ve finallerde 13 takım kendi arasında mücadele edecek.

İşte Grubumuz ve Şenol Güneş’in Açıklamaları

2022 FIFA Dünya Kupası’na giden yolda ilk etapta Avrupa elemelerine katılmış olan A Milli Futbol Takımı’mız G Grubu’nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık’la eşleşti. Avrupa Elemeleri grup kuraları İsviçre’nin Zürih kentinde çekildi ve A Milli Takım’ımız kuraya ikinci torbadan girdi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, konuya dair açıklama yaptı ve hem müsabakaların oynanacağı tarihleri hem de rakiplerimizi değerlendirdi. Hedefin elbette Dünya Kupası’na katılmak olduğunu hatırlatan teknik adam üçüncü torbadan güçlü bir Norveç’in geldiğini, rakiplere göre çalışma gerçekleştireceğini, takım kadrosunun hemen hemen belirli olduğunu belirtti. Ayrıca Hollanda’nın da yeniden çıkış yapmak istediğine değinen Güneş “Hedefimiz Dünya Kupası, önümüze kim çıkarsa yenmek zorundayız” dedi.