Microsoft, ABD Ordusu İçin Gözlük Üretecek

Microsoft, gerçeklik gözlüğü olarak tasarladığı HoloLens tabanlı gözlük modellerini ABD ordusu ile paylaşıyor. Gözlük modelleri için yaklaşık 10 yıllık anlaşma imzaladığını açıklandı.

Teknoloji dünyasının heyecan veren gelişmelerinden biri olan karma gerçeklik ile yeni detaylar geliyor. Karma gerçeklik gözlüğünün en önemli markalarından biri olan Microsoft, HoloLens tabanlı gözlükler üretmek için ABD ordusu ile uzun süreli bir anlaşma gerçekleştirdi. Paylaşılan açıklamaya göre Microsoft, uzun süreli Amerikan ordusuna 120 bin adet HoloLens karma gerçeklik gözlüğü anlaşması gerçekleştirdi. Yapılan 10 yıllık anlaşma için Microsoft’a tam 21,88 milyar dolar ödeme yapılacak.

2018 yılından beri bu yana karma gerçeklik gözlüklerinde ABD ordusu ile beraber çalışmalar gerçekleştiren Microsoft, son zamanlarda Integrated Visual Augmentation System teknolojisini geliştiriyor.

Karma Gerçeklik Gözlüğü

ABD ordusu için üretimi yapılacak karma gerçeklik gözlüğü yeni nesil özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yüksek çözünürlük eşliğinde gece ve termal görüş özelliği sunan gözlüklerde sanal bir ekran da bulunacak. Artırılmış gerçeklik özelliğini bizlere sunan karma gerçeklik teknolojisi Microsoft tarafından geliştiriliyor. Firma tarafından yapılacak askeri başlık, askeri eğitimler için kullanılacak. Paylaşılan görsellere göre ABD ordusu için geliştirilecek olan başlığın tasarımı HoloLens modeline göre bazı farklılıklar barındırıyor. Microsoft’un geçtiğimiz dönemlerde karma gerçeklik teknolojisini hedef olarak belirlemişti. Yakın zamanda Microsoft Mesh teknolojisini tanıtan firmanın önümüzde dönemlerde yapacağı hamleler merakla takip ediliyor.

One Reply to “Microsoft, ABD Ordusu İçin Gözlük Üretecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir