Mart Ayı Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri 9 Nisan’da

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalara göre mart ayı nakdi ücret desteği ödemeleri 9 nisan tarihinde yapılacaktır.

Nakdi ücret desteği ödemeleri banka hesapları üzerinden yatırılacak olup ödemeyi alabilmek için bilgilerin tam olması gerekir. Eğer IBAN bilgilerinde hata ya da eksiklik varsa bu durumda ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleşecektir. Bununla ilgili olarak detaylı bilgiye kurum iletişim bilgileri üzerinden ya da e-devlet platformundan ulaşmak mümkündür. 9 Nisan tarihinde ödemenin yatıp yatmadığı hesap hareketleri kısmından takip edilebilir.

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Nedir?

Covid-19 salgın dönemine özel olarak düzenlenen nakdi ücret desteği salgının sosyal ve ekonomik hayata olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla verilir. Bu ödemeden yararlanabilmek için ücretsiz izne çıkarılmak ya da işsiz kalmış olmak gerekir. Ödemeler İşsizlik Sigortası Fonundan ve İŞKUR tarafından yapılır.

2021 yılı için yapılacak ödemelerin tutarı yapılan zamla birlikte günlük 47,70 TL olarak belirlenmiştir. Bu ödemeler bir ay içerisinde en fazla otuz gün için çalışan kişinin kendisine olacak şekilde ödenir. Bu ödemeden yararlanan kişilerin genel sağlık sigortası primleri bu ödeme süresi boyunca işsizlik sigortası fonundan karşılanır. İşten çıkarılma hakinde işten çıkarılmanın olduğu aydan sonraki ayın bitimine kadar SGK’ya bildirimde bulunulmalıdır. Bununla ilgili detaya kurum internet sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir