Mansur Yavaş Müjdeyi Sosyal Medyadan Duyurdu

Karantinada kalan vatandaşların gıda teminini aşacak bir çözümü sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Mansur Yavaş, pek çok insanı sevindirdi.

Karantinada Olan Vatandaşa Gıda Temini

Bilindiği üzere geçtiğimiz mart ayından beri Covid-19 salgını ile mücadele etmekteyiz. Şu an içinde bulunduğumuz noktada Covid-19 virüsü kapmış olan hastalar ve hastanın temas ettiği kişiler evde karantina altına alınmaktadır. 14 gün boyunca devam eden karantina sürecinde pek çok insan mağdur oldu. Ancak beklenen açıklama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

Mansur Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Yavaş, yaptığı açıklamada Kovid-19 nedeniyle evlerinde karantinada olan ve gıda temininde zorlananların kahvaltı ve akşam yemeklerini karşılayacaklarını dile getirdi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında evinde karantina altında kalmakta olan vatandaşlar, eksiklerin giderilmesi noktasında zorluk yaşamaktaydılar. Karantinada olan vatandaşların imdadına yakınları ve komşuları yetişmekteydi. Ancak Mahsur Yavaş bu sorunu aşacak bir çözüm ile geldi.

Mansur Yavaş müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu ve yaptığı açıklamada bir telefon numarası da iletti. Mansur Yavaş, karantinada olan ve gıda temininde zorlanan tüm vatandaşlarımızın kahvaltı ve akşam yemeklerini karşılayacak.