Macron Türkiye karşısında olmakla hata yaptı

Macron’un Hatası: Türkiye’nin Karşısında Olmak

Ünlü siyaset bilimci uyarısını yaptı! Macron Türkiye’ye karşı durarak hata yapıyor dedi ve yorumunu yaptı.

Fransız siyaset bilimci Saint – Prot, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Doğu Akdeniz’deki girişimlerini değerlendirerek yorumunu yaptı. Sonuç olarak Macron’un hatası Türkiye’nin karşısında olmak diyen siyaset bilimci, Fransa’nın çıkarları söz konusu olmamalı dedi. Macron bir ülkeyi destekleyerek, diğer ülkeye karşı durarak hata yapıyor diye ekledi.

Charles Saint-Prot Yorumu

Fransız siyaset bilimci olan ve Paris Jeopolitik Araştırmalar Gözlemevi Genel Direktörü olan Prot, muhabirlere siyaset gündemini yorumladı. Fransa’yı temsil etmekten uzak olduğunu söyleyerek Macron’un tutumunun çok tehlikeli olduğunu da söyledi. Türkiye karşısı bir siyasetin Fransa’nın cumhurbaşkanına birçok taviz verilirken, Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanın ise ayrıca bir tepki olduğunu söyledi.

Macron, 1968 sonrası tarih bilinmeyen, tarih bilinci olmayan, duygunun aklın önüne geçtiğini de söyleyen bir nesilden bahsediyor. Fransa Cumhurbaşkanı Türkiye ilişkisi Türk halkına karşı durmak değil, Erdoğan’a karşı durmak şeklinde yorumlanıyor. Daha çok ona bir tepkidir deniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir