Koronavirüs Sürecinde 65 yaş üstü yasakları geri mi geliyor?

65 Yaş Üstü İçin Bir İlde Daha Sokağa Çıkma Yasağı

Eskişehir’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 65 yaş ve üstündekiler için 10:00 ile 16:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle tüm illerde kararlar ardı ardına alınmaya devam ediyor. 65 yaş ve üstü için karar alan bir diğer ile Eskişehir oldu.

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 65 yaş ve üstü için saat 10:00 ve 16:00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Karar ile birlikte 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklanırken, çalışan veya tüccar, esnaf gibi mesleklere sahip olanları bunu belgeledikleri takdirde uygulamadan muaf tutulacaklar.

Artan kovid-19 vakaları nedeniyle tüm illerde alınan kararlar vatandaşlardan tam destek görüyor. Belirlenen saatlerde dışarı çıkabilecek vatandaşların bu yolla virüsten korunması amaçlanmaktadır.

Son günlerde artan vaka sayıları ile birlikte yurt genelinde de önlemler alınmaya başlandı. Ancak iller kendi durumlarını göz önünde bulundurarak önceden karar alma yetkisini sahip durumda olduklarından birtakım önlemleri hayata geçirebilmektedirler.