İzolasyon Cezası Belli Oldu

İzolasyon Cezası Belli Oldu

Kocaeli’nde izolasyon yasaklarına uymayan kişiler yurtlara alınıyordu. Yurtlarda kalacak kişiler için konaklama bedeli için 80 TL olarak açıklandı. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişinin ortalama 10 gün kalacağı hesaplanırsa toplam ücret 800 TL’ye kadar ödeme yapılabilecek.

Türkiye’deki koronavirüs salgınında vakaların artmasının sonrasında her şehirde evde izolasyon kararını delenlere yurt cezası verilmişti. Kocaeli şehrinde yurtlarda kalacak vatandaşlardan günlük 80 lira konaklama bedeli tahsis edilecek. Bununla beraber toplam ücrete ek 25 lira temizlik malzemesi bedeli alınacak. Kurul ceza nedeniyle yurtlarda karantinaya alınacak vatandaşlardan alınacak günlük konaklama bedelini hesapladı. Verilen tedbirlere aykırı davranarak hareket eden kişilerin diğer vatandaşların sağlığını tehlikeye atması nedeniyle idari işlem başlatılıyor ve bu kişilerin yurtlara sevk edilerek zorunlu olarak yapılıyordu.

Yurtta Kalmanın Cezası

Kurul yurtlarda kalan vatandaşlardan konaklama bedeli olarak günlük 80 TL alınmasına karar verdi. Ayrıca şampuan, diş macunu, diş fırçası gibi özel kişisel temizlik ürünleri istenmesi durumunda konaklama ücretine TL ek ücret ödemesi kararlaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir