İzmir’deki deprem nedeniyle tutuklamalar başladı

İzmir’de depremden dolayı 9 kişi gözaltına alındı

İzmir depreminin ardından dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Yeni gelişmelere göre müteahhitlerin de aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Artçı Depremler Sürüyor

İzmir’de yaşanan deprem şehirde panik havası yaratırken  flaş bir haber yayıldı.  Depremde yıkılan binaların sorumluları gözaltına alındı.  Gözaltına alınan 9 kişi müteahhitle alakalı hakkında soruşturma açıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, deprem esnasında yıkılan binaları yapanlarla ilgili şu apartman müteahhitlerini gözaltına aldı: Market yapı sahibi M.Y. Yılmaz Erbek Apt market sahibi R.Y, Yağcıoğlu Apt. müteahhidi Ş.A, Doğanlar Apt. müteahhidi Ç.D. , Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. gözaltına alındı. Ayrıca fenni mesuller de şu şekilde: Fenni mesul O.A, Emrah Apartmanı T.A Yılmaz Erbek Apartmanı N.B, Cumhuriyet Sitesi B ve C blokları E.İ,  gözaltına alınan diğer  kişiler.

Gözaltına alınan şahısların dışında 2 şüpheli  kişinin de yakalanması için gerekli çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Ege Denizi Açıklarında Yeni Deprem

İzmir’de saat 14.58’de 4.1 büyüklüğünde yeni bir artçı deprem daha meydana geldi.    Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin Seferihisar’a 15 km uzaklıkta meydana geldiğini söyledi. Yeni depremin artçı olmasına rağmen endişeye neden olduğu gözlendi. Yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından cuma gününden bu yana toplam 1226 artçı sarsıntı yaşandığı kaydedildi. Bu depremlerden 44  tanesi artçı niteliği taşıyor. Artçıların bir süre  daha devam etmesi bekleniyor.