iYi Parti’den Muharrem İnce Tedbiri

Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağını bildirmesi, CHP’den de 3 partinin istifa etmesi üzerine Meral Akşener partisinde toparlanma hareketine geçti.

CHP’den son zamanlarda art arda gelen istifalardan sonra İYİ Parti’den istifa gelebileceği kulislerde konuşulurken, Meral Akşener harekete geçti. CHP’den ve İYİ partiden küskün olan milletvekillerinin Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçeceği iddiaları, Meral Akşener’in harekete geçmesine neden oldu. Bununla birlikte Meral Akşener muhalif isim olan İzmir Milletvekiline başdanışmanlık görevi verirken, Ümit Özdağ’ın yeniden ihraç edilmesi de şu anda rafa kalktı.

Meral Akşener Harekete Geçti

CHP’den 3 milletvekilinin partiden istifa etmesinden sonra, kulislerde İYİ Partiden de küskün olan isimlerin istifa edebileceği konuşuluyor. CHP’den dün istifasını açıklayan Muharrem İncenin kuracağı yeni partiye katılabilecekleri düşünülen muhalif isimlerle anlaşma yoluna gidiliyor. Meral Akşener konuyla ilgili tedbiri elden bırakmadı ve parti içinde bir toparlanma hareketi başlattı. Ümit Özdağ ve onunla birlikte hareket eden diğer milletvekillerinin partiye kazandırılmaya çalışılacağı belirtildi.

Meral Akşener, partisinde dağılmanın önüne geçmek için adım attı. Muharrem İnce’den adım gelmesi üzerine Akşener yeni bir strateji geliştirdi ve toparlanma hareketi başlattı. Olası bir dağılmanın önüne geçmeye çalışan Akşener, milletvekilleri ile önümüzdeki günlerde bir kurultay görüşmesi yapacak. Muharrem İnce’nin yeni parti kurması siyasette hareketlenmelere devam edecek ve siyasi parti liderleri bu konuda tedbir alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir