İngiltere’den Sıkı Koronavirüs Kararları

Küresel ölçekte devam eden pandemi süreci, ülkelerin kendi tedbirlerini arttırmalarına neden oldu. İngiltere 15 Şubat tarihi itibari ile yeni ve daha sıkı tedbirleri uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

Güçlü Yaptırımlar İçeriyor

İngiltere, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında pek çok ülkeye örnek tekil edecek bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Covid-19 virüsünün yıldönümüne doğru yaklaşıyor olmamıza rağmen hala virüsü kontrol altına alabilmiş değiliz. Ayrıca virüsün her geçen gün farklı bir mutasyon ile yayılmaya devam ettiği bilinmekte. Bir yandan virüs yayılmaya devam ediyorken bir diğer yandan aşılama kampanyaları sürmekte.

Tüm bunlar devam ediyorken İngiltere oldukça güçlü bir yaptırım içeren karar aldı. İngiltere’nin aldığı karar göre 15 Şubat tarihinden sonra ülkeye giriş gerçekleştirmek isteyen kişiler ülke sınırlarına ayak bastığında Covid-19 testinin negatif çıktığını gösteren belgeyi göstermek zorunda kalacak. Bu belge son 72 saat içinde alınmış olmak zorunda.

10 Günlük Karantina

İngiltere’nin gelen yolcular için aldığı tedbirler bununla da sınırlı değil. İngiltere’ye giren yolcular 10 günlük karantinaya girecek. Ayrıca İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre gelen yolcuların karantinada kaldığı 10 günlük sürenin ikinci ve sekizinci gününde yeniden koronavirüs testi yapılacak. Bu testlerden negatif sonuç alınması durumunda, 10 günün ardından kişi ülkeye tam olarak giriş yapmış olacak. Ayrıca karantina süresince oda ücretleri de kişi tarafından karşılanacak ve koronavirüs kararlarına uymayanlar cezalandırılacak.

One Reply to “İngiltere’den Sıkı Koronavirüs Kararları”

  1. Ne kadar ne önlem alınırsa alınsın sürekli mutasyona uğrayan bu virüs ile nasıl mücadele edileceği herkesin kafasını karıştırıyor. Ülkemiz ve dünya adına alınacak önlemlerin yararlı olmasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir