İçişleri Bakanlığı: Kanuna Uymayan İşletme Kapatılacak

Kanuna Uymayan İşletme Kapatılacak

İçişleri Bakanlığı, pandemi nedeniyle bar veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe olarak değiştirmesini engellemek için harekete geçti. Yayınlanan genelge sonrasında eğlence mekanlarına denetimler arttırılmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı Türkiye’nin her noktasında hizmet veren eğlence mekanlarına genelge gönderdi. Genelgeye göre ruhsatlarını değiştiren işletmelere yönelik denetimler yoğunlaştırılacak. Bu denetimler esnasında salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakan işletmeler ise kapatılacak.

Koronavirüs salgını kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan bar ve gece kulüplerinin belediyelere başvurarak faaliyet alanlarını değiştirdikleri öğrenildi. Genelgede, eğlence yerlerinin ana faaliyet konusunu değiştirerek kafe olarak faaliyet göstermek istemeleri durumunda eski ruhsatın iptal edilip yeniden ruhsatlandırma işlemi yapılacağını açıkladı.

Denetim Sayısı Artıyor

Ticari faaliyet durumunu değiştiren iş yerlerinin listeleri belediyelerden ve il özel idarelerinden alınıyor. Bu dönemde ana faaliyet alanlarını değiştiren işletmelere yönelik denetim faaliyetleri daha yoğun hale geliyor. Salgınla mücadele döneminde ruhsatlarını değiştirip eski faaliyetine devam ettiği tespit edilen işletmelerin ruhsatlarının iptal edileceği açıklandı. Karar sonrası kaç işletmenin ceza alıp almayacağı merakla takip ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir