Sezar’ın Haberi Sezar’a!

Sezar.Org haber sitemiz isminden de anlaşılacağı üzere adını Ünlü Roma İmparatoru Jül Sezar’dan almıştır. Ünlü imparatör Sezar için söylenen “Sezar’ın hakkı Sezar’a” ise haber sitemizin sloganını oluşturmaktadır.

Bu sözün açıklamasını da şöyle izah edelim; hangi siyasi görüşe ait olursa olsun hangi din, mezhep, dil ve ırka mensup olursa olsun her insanın hakkını teslim edecek nitelikte tarafsız ve doğru habercilik yapmak ilkemizdir.

İlkemiz

Hiç doğru habercilik yapmayı kendine şi’ar edinmiş bir haber sitesi/gazete yoktur ki okurlarına doğru bilgiyi en hızlı şekilde iletmek istemesin. Bu doğrultuda en önemli ilkemiz doğru ve gerçek gelişmeleri siz değerli okurlarımıza 7/24 çalışan editör kadromuzla iletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konu çerçevesinde biz de sezar.org olarak ilkeli habercilik yapmak için kolları sıvadık.

Tarafsız Habercilik: Haber yayıncısının en önemli görevi olay ve olguları okuyucuya yani kamuya kendi görüşünü ve düşüncesini yansıtmadan aktarabilmektir. Okuyucu okuduğu haberden ve endindiği objektif bilgiden kendi düşüncesini ve görüşünü kendisi çıkarmalıdır.

Açıklık: Yayınlanan içeriğin bilgi olarak tastamam olması adına gösterilen özene açıklık denilmektedir. Meselenin özünü aktarmak ve üstünkötü geçmeden aktarmak gazetecinin asli görevlerindendir.