Ferhan Şensoy’un cenazesinde yaşanan tatsız olayla ilgili flaş gelişme

Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi görürken hayatını kaybeden Ferhan Şensoy, son yolculuğuna düzenlenen törenle uğurlanmıştı. Ferhan Şensoy için İstiklal Caddesi’ndeki kendi Ses Tiyatrosu’nda tören düzenlenmişti. Törende kızları Derya ve Ferhan Şensoy, babalarını ne kadar sevdiklerini anlatarak gözyaşı döktü. Teşvikiye Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra naaşı omuzlarda cenaze aracına konuldu. Usta sanatçı Ferhan Şensoy’un cenaze töreninde Beşiktaş lehine slogan atarak cenaze kalabalığının arasına dalıp gerginlik yaratan 4 kişi polis tarafından gözaltına alınıp idari para cezasına çarptırıldı.

Özürleri ise kabahatlerinden büyük olan 4 kişi cenazenin ünlü tiyatrocuya ait olduğunu bilmediklerini, herhangi sıradan bir taraftara ait olduklarını düşündüklerini söyleyerek kendilerini savundular.

“TARAFTAR ZANNETTİK. FERHAN ŞENSOY’UN CENAZESİ OLDUĞUNU BİLSEYDİK YAPMAZDIK”

Polis merkezinde ifadesi alınan 4 kişi cenazenin Ferhan Şensoy’a ait olduğunu bilmediklerini söyledi. Alkollü olduklarını söyleyen 4 kişinin, “Alkol almıştık. Tabutun üzerinde Galatasaray bayrağını görünce bir taraftar öldü sandık. Arkada alkış tutarak giden insanları da taraftar zannettik. Alkolün de etkisiyle slogan attık. Cenazenin Ferhan Şensoy’a ait olduğunu bilseydik asla yapmazdık. Fanatiklikten başka bir amacımız yoktu. Pişmanız” dedikleri öğrenildi.

İfadelerinin ardından idari para cezasına çarptırılan 4 kişi serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir