Facebook lite nedir? Özellikleri nelerdir?

Facebook Lite, Facebook’un tam sürümüne göre daha az data (veri) harcayan ve daha düşük boyutta daha az yer kaplayan sosyal medya uygulamasıdır. Andorid 2.2 ve üzeri sürümleri desteklemektedir.

Geniş kullanıcı kitlesi olan Facebook’un eski Android sürümleri için geliştirilen, daha düşük özellikli Facebok lite uygulaması, telefonu daha az yorması, cihazda az yer kaplaması gibi özellikleriyle beğeni toplamış durumda. 2015 yılı mayıs ayında Facebook tarafından açıklanan bu program Haziran 2015 tarihinde Google Play Store üzerinden Türkçe olarak da kullanıma sunuldu.

Verimli Paketi Kullanma  

Sosyal medya kullanımı mobil telefonlarda en çok yapılan aktiviteler arasında bulunuyor. Bu durum kontrolsüz bir hal aldığındaysa internet paketinin zamansız olarak bitmesine neden oluyor. Kafalarda oluşan Facebook lite nedir sorusunun cevabı da tam olarak bununla alakalı.  Android işletim sistemlerine özel olarak tasarlanan Facebook Lite aracılığıyla Facebook kullanımı esnasında kontrolsüz tüketimin önünde geçiliyor. Yani bu uygulama normal Facebook uygulamasının daha hafifletişmiş hali gibi de düşünülebilir. Var olan internet paketi üzerindeki yükü daha azaltan bu özellik kullanılırken Facebook uygulamasında hiçbir ekstra sorun olmuyor. Klasik işlemlerinize devam edebiliyor, sohbet edebiliyor, bildirimleri sorunsuz olarak alabiliyor, videolara ve fotoğraflara bakabiliyorsunuz. Çok sık Facebook ziyareti yapanlar için hız açısından gayet avantajlı bir program. Kullanımı ve yüklemesi de aynı şekilde son derece basit. İnternet paketinin verimli kullanımı için tasarlanmış etkili bir çözüm.

Hangi Telefonlar Facebook Lite’i Kullanabilir?

2.2 ve 4.0 arasında Android sürümü olan telefonlar lite Facebookuygulamasını indirip kullanmaya başlayabiliyorlar. Uygulama eğer cihazınızla uyumlu değilse Play Store sayfasında bununla ilgili uyarı yazısı çıkıyor. Israrla kullanmak isterseniz de sağ üst kısımda yer alan APK dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Facebook Lite İndirme İşlemi

Android sürümü 2,2 ve üzeri olan cihazlarda indirme sayfasında bulunan yükle butonuna basmanız yeterlidir. Android 4,0 ve üzeri cihazlarda Facebook Lite, indirilemiyor. İndirme bitince program telefona otomatik olarak kaydediliyor.

Nasıl Facebook Lite Kullanılır?

Facebook Lite’ı kullanmak için gereken adımlar şu şekildedir:

  • İndirme bittiğinde Facebook Lite’yi başlatın.
  • E-posta ve şifre alanlarına Facebook’taki bilgilerinizi ekleyin.
  • Telefonunuza gelen mesajı uygulama içinde yer alan şifre alanına yazın ve bu şekilde kullanıma hazır oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir