Eşinin Özel Mesajları ve Necati Şaşmaz

Eşinin Özel Mesajlarını İllegal Yollarla Ele Geçiren Necati Şaşmaz’ın 12 Yıl Hapsi İsteniyor 

Boşanmak üzere olduğu eşi Nagehan Şaşmaz’a ait ses kayıtları ve WhatsApp yazışmalarını illegal yollarla ele geçirdiği için Necati Şaşmaz’ın 12 yıl hapsi isteniyor.

Boşanma kararı alan Necati Şaşmaz ve Nagehan Şaşmaz’ın boşanma davaları sürecinde, Necati Şaşmaz’ın eşine ait konuşmalarını ve ses kayıtlarını illegal yollardan ele geçirerek CD halinde mahkemeye sunması üzerine Nagehan Şaşmaz şikayetçi oldu.

Bilgisayardan Eşinin Mesajlarını Takip Etti

Nagehan Şaşmaz, boşanma davası sırasında eşinin aleyhine kanıt olarak mahkemeye sunduğu ses kayıtlarının cep telefonuna kayıt olduğunu ve kendisinden habersiz olarak Whatsapp Web QR kodunun okutulduğunu ve böylece WhatsApp konuşmalarının takip edildiğini belirterek, bilirkişi raporu aldırarak Anadolu Adliyesi Aile mahkemesine şikayette bulundu.

Necati Şaşmaz’ın 12 Yıl Hapsi İsteniyor

Eşine ait özel mesajları illegal yollardan temin etmesi nedeniyle Necati Şaşmaz aleyhine iddianame hazırlandı. Uzlaştırma müessesinin savcılık makamı tarafından devreye sokulmasına rağmen tarafların uzlaşmaması üzerine, Necati Şaşmaz 12 yıla kadar hapis cezası  ile yargılanacak. Yargılama süreci önümüzdeki günlerde başlayacak.