Dolar Ve Euro Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Son Dakika: Dolar Ve Euro Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden İşlem Görüyor

Yeni günde piyasalara yükseliş ile başlayan Dolar 7.92, Euro 9.32 TL ile bugüne kadarki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dün 7.89 ile rekor kıran dolar, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve bir önceki gün yapmış olduğu kapanışın üzerine %1.1 artmış oldu. Dolar’daki yükselişin daha da devam edeceği öngörülüyor.

Euro Da Rekor Kırdı

Dolar’ın yükselmesinin ardından Euro’da da bu duruma paralel bir artış görüldü ve Euro da tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek 9.32 seviyesine yükseldi. Euro’daki yükselişin de devam etmesi bekleniyor.

Piyasalar Gündeme Odaklandı

Uzmanlar tarafından açıklanan görüşlerde yurt içinde sakin bir gündem olduğu, yurtdışı gündeminde ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki haftalık işsizlik başvuruları ve Avrupa Merkez Bankası’nın toplantı tutanaklarının da takip edilmesi gerektiği önemle belirtildi.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde açıklanacak olan teşvik paketi ile ilgili haberler piyasada üzerinde etkili olacak. Bu konularda yaşanan gelişmelere göre piyasaların gidişat yönü belirlenecek.