Diyabet Cinsel Sağlığı Olumsuz Etkiliyor

Diyabet cinsel sağlığı olumsuz etkiliyor. Yapılan araştırmalar, diyabetin erkeklerde sertleşme sorunu yaşamasına neden olduğunu gösteriyor. Ülkemizde ise her geçen gün diyabet hastası sayısı artıyor.

Kan Damarlarında Sorun Oluşturuyor

Diyabet cinsel sağlığı olumsuz etkiliyor. Bu bilgi her ne kadar fazlaca bilinmese de bireyleri en çok zorlayan problemlerin başında geliyor. Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada diyabet hastalığının cinsel bölgeye kan taşıyan damarlara etki ettiğini belirtti.

Bilindiği üzere erkeklerde sertleşme, cinsel bölgeye kan taşıyan damarlar vasıtasıyla gerçekleşiyor. Ancak halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet hastalığı nedeniyle erkekler cinsel ilişki sırasında sertleşme problemi yaşıyor.

Derhal Doktora Gidilmeli

Şu anda 300 milyondan daha fazla kişinin dünyada diyabet hastası olduğunu ileten Hattat, bu sayının önümüzdeki 10 yıl içerisinde 400 milyonu bulmasının beklendiğini belirtti. Şeker hastalığının meydana getirdiği tek sorunun bu olmadığının da altını çizen Halim Hattat, yine de erkeklerin bu konuda son derece dikkatli olması gerektiğini ve sertleşme sorunu yaşanması durumunda derhal doktora gidilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir