Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketinden Şaşırtıcı Sonuçlar Geldi

Cumhurbaşkanlığı seçimi anketinden şaşırtıcı sonuçlar geldi. MetroPOLL Araştırma Şirketi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı seçimi konulu bir anket düzenledi. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Cumhurbaşkanlığı seçimi anketinden şaşırtıcı sonuçlar geldi. MetroPOLL Araştırma Şirketi, konuya dair sonuçları yayımladı. Ayrıca şirketin başkanı Özer Sencar, muhtemel senaryolar notu ile anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hala uzun bir süre olmasına rağmen, bazı anket şirketleri konuya dair çeşitli araştırmalar yapıyor ve kamuoyu ile paylaşıyor. Bahsi geçen şirketlerden biri de MetroPOLL Araştırma Şirketi.

İşte Anketin Detayları

MetraPOLL Araştırma Şirketi, Türkiye’nin Nabzı  isimli bir araştırma gerçekleştirdi. Şirketin yaptığı araştırma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olası diğer adayları karşılaştırmaktaydı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında Ekram İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener yer aldı.

Anket sonuçlarına göre Erdoğan ile İmamoğlu karşılaştırmasında Erdoğan yüzde 39’da kalırken İmamoğlu yüzde 50 oy aldı. Erdoğan ile Yavaş karşılaştırmasında yüzde 49’luk dilim Yavaş’a, Erdoğan – Akşener karşılaştırmasında yüzde 43’lük dilim Akşener’e ve Cumhurbaşkanı Erdoğan – Kılıçdaroğlu karşılaştırmasında ise yüzde 40’lık dilim Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini iletti.

2 Replies to “Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketinden Şaşırtıcı Sonuçlar Geldi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir