Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manavgat’ta vatandaşlarla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manavgat ilçesinde ciddi sorunlara neden olan yangın bölgesini ziyaret etti. Ayrıca cumhurbaşkanı yangından etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi.

Kalemler Mahallesi‘ni ziyaret eden Erdoğan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. İlçe vatandaşlarını ziyaret ederek onların yaşadığı anları dinleyen Erdoğan,zarar gören konutların yapılacağını açıkladı.  Ziyaret sırasında Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer bakanlar eşlik etti.

Kira Yardımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçede meydana gelen yangını ilk olarak helikopterden inceledi. İnceleme sonrasında Erdoğan, Manavgat’ta açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede bulunan kredi yurtlar kurumu binalarının yangından zarar görenlere açıldığını söyledi. Ayrıca yanan ve hasar gören evlere de kira yardımı yapılacağı bildirildi.

Erdoğan, Manavgat Gençlik Merkezi‘nde açıklamasında yangınlarından etkilenen tüm bölgelerin “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” olarak ilan edileceğini söyledi. Yangından etkilenen bölgelerde ortaya çıkan acil ihtiyaçları karşılamak üzere yaklaşık olarak 50.000.000 TL ödenek ayrıldığını belirten Erdoğan. Kedi ve vergilerin de geciktirileceğini açıkladı. Ayrıca yangından zarar görenlere faizsiz esnaf kredisi ve KOSGEB acil desteği verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir