Coronavirus Olmasına Rağmen Maça Çıktı

ASVEL’de Oynayan Norris Cole, Coronavirus Olmasına Rağmen Maça Çıktı

Fransa Basketbol Ligi’nde Cholet ile ASVEL’in karşı karşıya geldiği mücadelede, Norris Cole’un Covid-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen mücadelede yer aldığı anlaşıldı..

Corona Olmasına Rağmen Maça Çıktı

ASVEL cephesinde yetkililer, Cole’un durumunu mücadelede görevli olan federasyon temsilcisine derhal iletti. Mücadelede görevli olan federasyon temsilcisi, ASVEL yetkililerine Norris Cole’un  kadroda ilk beşte yer alması sebebiyle sahaya çıkmak zorunda olduğunu ifade etti. Bunun üzerine pozitifli Norris Cole maça çıkarak ilk 5’te  mücadeleye başladı.

Cole, Maç Öncesinde Temaslı Yumruk Selamlaşması Yaptı

Federasyon temsilcisinden gelen cevabın ardından, Norris Cole mücadeleye ilk başta başladı. Ayrıca maç öncesinde yapılan seremonide Norris Cole’un diğer oyuncular ile temaslı yumruk selamlaşması yaptığı da ortaya çıktı. Zorunlu olarak maçı ilk 5’te başlayan Norris Cole, yaklaşık 40 saniye boyunca sahada kaldı.

Norris Cole, bu 40 saniyelik süre boyunca topla temasta da bulundu. ASVEL tarafından oyun durduğu ilk anda oyundan alınarak sahadan çıkartıldı. Maç sonunda, ASVEL’in yardımcı koçu Fauthoux tarafından yapılan açıklamada, yetkililere konu hakkında bilgi verilerek kendi üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirildiği ifade edildi.