Cinsel Sağlık Sorunu Yaşayan Diyabetlilere Yeni Tedavi Yöntemleri

Cinsel sağlık sorunu yaşayan diyabet hastalarının, isteksizlik ve sertleşme gibi sorunları normal erkeklere göre üç kat daha fazla yaşadığı öğrenildi.

Şeker hastası olanların cinsel sağlık sorunları yaşadıkları uzmanlar tarafından açıklanan bir gerçek. Şeker hastası olan erkeklerde testosteron hormonu seviyesi düşerken, aynı zamanda normal erkeklere göre sertleşme ve isteksizlik sorunu da üç kat artıyor.

Bu sorunlar için yeni tedavi yöntemlerinin olduğunu belirten yetkililer, yaşam tarzında değişikliğe gitmeden ve riskleri azaltarak tedavi edilebildiğini bildirdiler. Şeker hastalığı tanısından sonra 10 yıl içinde de sertleşme sorunu görülebilir. Bu durum cinsel isteksizliği de arttırmaktadır. Yeni tedavi yöntemler ile bu sorunlar ortadan kalkabiliyor.

Şok Dalga Tedavisi ile Sorunlar Ortadan Kalkıyor

Yüksek enerjili şok dalgaları ile diyabet hastalığı sırasında karşılaşılan cinsel fonksiyon hastalıklarının tedavi edildiğini söyleyen uzmanlar, şok dalga tedavisinin anestezi gerektirmeyen bir tedavi olduğunu vurgulamaktadırlar. Bu tedavi sonucunda hem yaşam kalitesinde hem de cinsel yaşam içerisinde kalitenin arttığını söyleyen uzmanlar, öncelikle hastaların tedaviyi kabul etmeleri gerektiğini ifade ettiler.