Açlıktan Ölmeden Kilo Vermek

Genellikle, diyet yapan insanların sık sık kullandığı söylemlerden biri de ‘açlıktan ölmek’ olmaktadır. Elbette ölme hali böyle bir şey olmasa gerek ancak içinde bulunduğu durumu ifade ederken bunu sık sık kullanmaktalar. Bunu söylemekten lütfen uzak durun.

Pek çok uzman bu tabiri kullanmanın kilo verme evresinde bireyler üzerinde olumsuzluklar bıraktığını ve istedikleri kiloyu veremediklerini ifade etmekteler.Uzmanlar, açlıktan ölüyorum diyen bireylerin pek çoğu bir sonraki faaliyeti olarak bir torba cips alabileceklerini ya da kocaman bir hamburgeri satın alırken kendilerini ödeme noktasında bulabileceğini ifade etmektedirler ve uyarmaktalar.

Peki nasıl ifade etmeliyiz? Evet acıktık. Nasılsın sorusuna nasıl cevap verebiliriz? Uzmanlar ‘açlıktan ölüyorum’ demek yerine bireylerin ‘iyiyim sadece biraz açım ve bir şeyler yemem gerekiyor’ demelerini tavsiye etmekteler. Bu söylem sizi paniğe yöneltmeyecek ve kötü yiyecekleri tüketmenize mani olacaktır.

Uzmanlar, gerçekten ‘açlıktan ölenlere’ öncelikle su içmelerini tavsiye etmekteler. Midenizi su ile doldurduktan sonra bir şeyler atıştırmanız açlıktan ölecek gibi yiyeceklere saldırmanıza engel olacağını bildirmekteler.

Unutmayınız ki yiyecek ve içeceğin kontrolü sizin elinizde. Ve açlıktan ölme halinde bu kontrolü de siz sağlamalısınız. Yemek yeme eylemini açlıktan öleceğiniz için değil, karnınızı doyurarak kilo vereceğiniz için tercih etmelisiniz.

Herkese Sağlıklı Günler Dilerim…

3 Replies to “Açlıktan Ölmeden Kilo Vermek”

  1. diyete karşı biri olarak yediklerimize dikkat etmemiz yeterli kesinlikle panik hali insan herşeyi yapabiliyor sadece ufak dikkatler olsa kimse diyet derdi olmaz ellerinize sağlık

  2. Pandemi döneminde aldığımız kiloları tavsiyeleriniz sayesinde umarım kısa sürede verebiliriz. En kısa zamanda tavsiyelerinizi uygulamaya başlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir