Bir Tek Kale Kaldı

Uzun yıllardır Beşiktaş’ta oynayan Necip Uysal joker bir oyuncu gibi hemen her mevkide top oynamayı başardı.

Beşiktaş altyapısından yetişen ve uzun yılların formasını giyen Necip Uysal takımı ile hemen her mevkide maça çıktı. Çok yönlü bir oyuncu olduğunu gösteren Necip kale dışında neredeyse her mevkide top oynadı. Son olarak Kasımpaşa maçında sağ bek oynayan Necip Uysal joker oyuncu unvanını aldı.

Necip oynadığı mevkiler sorulunca “Kalede ihtiyaç olursa kaleye geçerim” açıklamasında bulundu.

  • 51 maçta stoper pozisyonunda
  • 152 maçta on libero pozisyonunda
  • 45 maçta sağ bek pozisyonunda
  • 28 maçta orta saha merkezinde
  • 8 maçta sağ açık mevkiinde
  • 2 maçta sol bek mevkiinde

Gerekirse Kaleye Geçerim

Beşiktaş altyapısından yetişen Necip Uysal takımı ile birçok farklı pozisyonda maça çıktı. Kendisine bu konu sorulduğunda ise oldukça kesin konuştu. “Nerede eksik varsa orada oynarım. Kalede ihtiyaç olursa kaleye de geçerim. Önemli olan Beşiktaş’ın başarısıdır” ifadelerini kullanan Necip Uysal, Beşiktaş’ın Jokeri olarak unvan kazandı.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın da Necip Uysal için övgü ile bahsetti. “Necip Uysal, Beşiktaş’ın joker oyuncusu ve biz nerede görev verirsek orada görevini en iyi şekilde yapıyor” ifadelerini kullanan başarılı teknik adam öğrencisine güvenini bir kez daha dile getirdi. Süper Lig kariyeri boyunca sadece Beşiktaş forması giyen Necip Uysal emekliliği de Beşiktaş ile yaşamak istediğini dile getirdi.

One Reply to “Bir Tek Kale Kaldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir