Binance Üç Ülkede Türev İşlemleri Durdurma Kararı Aldı

Kripto para platformu Binance İtalya, Almanya ve Hollanda’da kripto türev ürünlerini kaldıracağını açıkladı.

Kripto para türevleri durduruldu. Şirket yakın zamanda Avustralya doları, euro ve sterlin de dahil olmak üzere marj ticaretini durduracağını söylemişti. Ayrıca firma hisse tokeni satışlarına da son vermişti.

Kripto para borsasının tanınan markaları arasında bulunan Binance, geçen sene açıkladığı kripto türev ürünlerini üç ülkede kaldırmak için harekete geçti. Türev ürünlerinin kaldırılacağı ülkeler İtalya, Almanya ve ve Hollanda oldu. Kararın kısa sürede uygulanacağını açıklayan Binance, bu ülkelerde bulunan yeni kullanıcıların türev işlemler yapmak için hesap açamayacağını bildirdi.

Ne Kadar Süre Tanındı

Türev işlemler yapan mevcut hesaplara da 90 gün süre tanınacağı kaydedildi. Binance, yakın zamanda Avrupa’da kripto düzenlemelerini gideceğini açıklamıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’da kısa süre önce kripto para sektörünün düzenleneceğini bildirmişti. Geçtiğimiz aylarda Binance üzerinde 1.7 trilyon dolarlık türev işlem hacmi gerçekleşti. Haziran ayında ulaşılan bu hacim bir önceki aya göre düşüş gerçekleştirmişti.

One Reply to “Binance Üç Ülkede Türev İşlemleri Durdurma Kararı Aldı”

  1. Bir çok ülkenin gündemi artık kripto paralar olmaya başladı. Acaba gelecekte gerçekten kağıt para devri kapanacak mı meraklı bir bekleyiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir