Bakan Duyurdu! Ödemeler Bugün Başlıyor

Bekir Pakdemirli, çiftçi ve yetiştiricilere 889 milyon 114 bin TL destek ödemesinin bugün itibariyle yapılmaya başlanacağının müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 889 milyon 114 bin lira tutarındaki tarımsal destek ödemesinin bugün itibariyle hesaplara yatmaya başlayacağını açıkladı. Pakdemirli, yem desteği için 124 milyon 460 bin liralık destek verileceğini, mısır desteği için 208 milyon 750 bin, tohum desteği amacıyla 55 milyon 884 bin lira destek verileceğini bildirdi. Aynı zamanda zeytinyağı desteği için 55 milyon 884 bin lira destek verileceğini açıkladı. Ödemeler bugün itibariyle yatmaya başlayacak. Ödeme yapılacakların TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre hesaplara yatmaya başlayacak. Kimlik numarası son hanesi 0-2-4 olanların ödemesi bugün 17.00’dan sonra son hanesi 6-8 olanların ise 31 Aralık tarihinde 17.00’dan sonra yapılacağını bildirdi.

Ödemeler Tek Seferde Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere yapılacak olan destek ödemelerinin yanı sıra arı işletme desteklemeleri için de ödeme yapılacağını bildirdi. Bununla birlikte küpe uygulamaları, kırsal kalkınma destek projesi, Ar- ge destek çalışmaları, biyolojik ve biyoteknik mücadele projesi, sertifikalı fidan kullanım destek projesi, tarımsal yayım danışmanlık desteği, süt desteklemeleri, işlenmiş su ürünleri desteklemeleri gibi birçok projeye de ödeme yapılacağı bildirildi. Bu destek ödemeleri çerçevesinde yetiştiricilere ve çiftçilere toplam 889 milyon 114 bin TL destek ödemesi yapılacak.

2 Replies to “Bakan Duyurdu! Ödemeler Bugün Başlıyor”

  1. Değerli çiftçi arkadaşlar ödemeleri alanlara hayırlı olsun. Sizler için bir destek de bizden olsun. Tüm ürün ve hizmetlerinizi ziraatpazari.com da ücretsiz yayınlayabilir, tanıtıp pazarlayabilir ve yeni müşterilere ulaşabilirsiniz. Projemizde çapa makinesinden, tarım makinelerine, arıcılık malzemelerinden, tohum fide-fidan çeşitlerine kadar sınırsız kategori bulunmaktadır. Bol bereketli günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir