Aşı Takvimine İş Güvenliği Uzmanları Da Eklendi

Aşı takvimine iş güvenliği uzmanları da eklendi. Bu durum, iş güvenliği uzmanları için bir umut ışığı oldu. Yapılan açıklamaya göre aşı takviminde artık iş güvenliği uzmanları da yer alıyor.

İş Güvenliği Uzmanları Bulaş Riski Yüksek Gruplar Arasında Görülüyor

Aşı takvimine iş güvenliği uzmanları da eklendi. Konuya dair açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından geldi. Bilindiği üzere bazı meslek grupları Covid-19 bulaş riski yüksek olarak kabul ediliyor.

Bahsi geçen bu durum, bu meslek gruplarının aşılama takviminde öncelikli olmasına vesile oluyor. Koronavirüs aşısı hatırlanacağı üzere ilk olarak 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarına vurulmuştu. Sonraki süreçte ise farklı meslek grupları da aşılama takvimine eklenmişti.

İş Güvenliği Uzmanlarının Bilgileri Sağlık Bakanlığı İle Paylaşıldı

Bakan Vedat Bilgin, konuya dair yaptığı açıklamada aşı takvimine iş güvenliği uzmanlarının da eklendiğini belirtti ve buradan hareketle iş güvenliği uzmanlarının bilgileri Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacak.

Bakan Vedat Bilgin, iş güvenliği uzmanlarının pandemi süresince önemli bir görev üstlendiğini sözlerine ekledi ve denetim faaliyetlerini bu şekilde daha güvenli olarak gerçekleştireceklerini de iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir