ASGARİ ÜCRET SON DAKİKA: 2022 Asgari ücreti ne kadar oldu ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren 2022 yılı asgari ücretini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 TL olduğunu duyurdu. Böylelikle asgari ücretteki artış yüzde 50,44 oldu. Öte yandan asgari ücrette gelir ve damga vergisi de kaldırıldı.

Son 50 yılın en yüksek asgari ücreti zammı bu sene gerçekleştirildi. Yaklaşık yüzde 50 oranında asgari ücrete artış yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni asgari ücretim çalışan işveren ülkemize hayırlı olsun. Çalışanlarımızı fiyat artışı karşısında edirmeme kararlılığını ortaya koyduk. Elbette çalışanlarımız fazlasını hak ediyor. Çalışan olmadan işveren olmaz. İşveren olmadan çalışan olmaz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı enflasyon ve döviz dalgalanmaları karşısında da istikrarlı duruşumuzu sürdürmeye kararlıyız. İhracat ve istihdam odaklı adımlar atıyoruz dedi. Erdoğan’ın açıklamalarında bir güzel  haber daha vardı ;

GELİR VERGİSİ VE DAMGA VERGİSİNİ ASGARİ ÜCRETTEN KALDIRIYORUZ

Erdoğan: Bu özlemi de hayata geçiriyoruz. Yılbaşı itibariyle gelir vergisi ve damga vergisini asgari ücretten kaldırıyoruz. 450 TL’lik yüksek işveren kesimini, kurtarmış oluyoruz. cümlelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir