Ara Tatil Ne Zaman Yapılacak?

 

Pandemi nedeniyle sağlıklı bir şekilde başlayamayan okulların ilk ara tatil tarihi öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu.

Okullarda eğitim zili seyreltilmiş şekilde 21 Eylül’de aşamalı olarak açılmıştı. 2 Kasım tarihinde de ortaokul 5 ve lise 9. Sınıflar ders yüz yüze eğitime başladı. Bu kararla beraber 6,7,10 ve 11. sınıflar yüz yüze eğitime henüz başlayamadı.

Okula başlayamayan öğrenciler EBA (eğitim Bilişim Ağı) ile birlikte derslerine devam etmekteler. Ancak yüz yüze eğitime başlayanlar da 2 gün okula gidebiliyor. Ancak yüz yüze eğitim henüz yerine oturmamışken, ara tatil zamanı da geldi. Milli Eğitim Bakanlığı Temmuz ayında yayınladığı takvimde bir değişiklik olmaz ise 13 Kasım günü okulların ara tatile girmesi bekleniyor. Ara tatilden sonra belirlenen okulların başlama tarihi ise 23 Kasım.

Takvimde bir değişiklik olmaz ise tüm okulların yüz yüze eğitim başlangıç tarihi 23 Kasım olacak. Ancak koronavirüs salgını durumuna göre takvimde değişiklikler olabilir ve EBA ile eğitime devam edilebilir.