2021’de En Çok İndirilen Uygulamalar

Pandemi döneminde ev hayatının daha yaygın hale gelmesiyle birlikte akıllı telefonlarda indirilen uygulamalar gün geçtikçe sayıca arttı.

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar incelendiğinde bunlar içerisinde ilk sırada Tiktok’un olduğu görülür. Hindistan’da kullanım yasağı gelmesine rağmen bu uygulama son iki yıldır kullanıcı sayısını düzenli olarak artırmaktadır. Kullanıcı sayısının bir milyonun üzerine çıkması bu durumu ortaya koyar niteliktedir.

Tiktok haricinde diğer uygulamalar arasında Facebook, İnstagram, Whatsapp ve Telegram yer almaktadır. Buna göre Facebook ikinci, İnstagram üçüncü, Telegram dördüncü ve Whatsapp beşinci sırada yer almaktadır. Bu uygulamaların her birini akıllı telefonun uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirmek mümkündür.

En Çok Harcama Yapılan Uygulamalar

Kullanıcılar arasında en çok harcama yapılan uygulamalar sıralandığında Youtube listenin en başında yer almaktadır. Google’a ait olan bu uygulamayı sırasıyla Tiktok, Disney +, Tinder, Tencent Video gibi uygulamalar takip etmektedir.

Uygulamalar arası sıralama yapılırken kullanıcı sayısının fazla olması son derece etkilidir. Buna göre aktif kullanıcı sayısı fazla olan uygulamalar arasında ilk üç sıra Facebook uygulamalarına aittir. Yani listede Facebook, Facebook Messenger, İnstagram, amazon gibi platformları görmek mümkündür. Elde edilen veriler yılın ilk çeyreğine ait olup bundan sonraki süreçte de hem kullanıcı sayısının hem de indirme ve harcama oranlarının gün geçtikçe daha fazla oranda artması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir