11 Şehirde Mobil Okul Projesi Başlıyor

MEB, tam 11 şehirde mobil okul projesi yapıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özellikle tarım işçilerinin yaz aylarında çocuklarını okula getirirken sorun yaşamları nedeniyle bu projeyi yaptıklarını açıkladı.

Mobil okul projesi hakkında açıklamalar yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tam 11 ilde “Mobil Okul” projesini başlattıklarını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgını nedeniyle yapılan “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri, kapsamlı hale getiriliyor.

Spor, sanat ve kültür alanında faaliyet göstere bu proje Türkiye’nin her yerinde aktif bir şekilde yapılıyor. Telafi etkinlikleri, eğitim ve gelişim sürecini destekliyor. Bu proje her çocuğun yararlanabilmesi için yapılıyor.

Yaz ayında göç eden mevsimlik işçilerin çocukları için bakanlık ayrı bir proje geliştirdi. Tam 11 şehirde mobil okul desteği verilmeye başlandı. Mobil Okullarda çocuklar gerekli eğitim desteğini alabilecek.

Bakan Selçuk Ziyaret Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, başkent Ankara’da Kahramankazan’da açılan mobil okula ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Selçuk okul içerisinde özel sınıfları inceledi. Bakan Selçuk, mobil okullarda, öğretmen, her türlü araç gereç ve materyal desteği bulunacağını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir